Bezpieczny kredyt przez internet, jak zaciągać?

bezpieczna pożyczka przez internetBankowość internetowa w Polsce ma już około 10 lat, nie licząc płatności takich PayPal czy banki nastawione na działanie tylko i wyłącznie w internecie. Jednak zawsze gdy pojawia się nowy rynek, pojawia się także grupa kombinatorów, którzy chcą wyłudzić coś dla siebie, niekoniecznie w uczciwy sposób. Kolejnym zagrożeniem dla kredytobiorcy zaciągającego kredyt przez internet jest to, że wiele kosztów może być ukrytych i nie dowiadujemy się o nich bezpośrednio z oferty, a dopiero w momencie spłacania kredytu.

Jak uniknąć niespodzianek i jak zaciągnąć bezpieczny kredyt przez internet, aby nie wpaść w szpony nieprzewidzianych opłat? Sprawdźmy istotne wskazówki.

Pożyczaj pieniądze tylko od znanych i popularnych firm lub banków

Nowe firmy pożyczające pożyczki gotówkowe powstają praktycznie z tygodnia na tydzień. Nie wymagają one dużego kapitału, więc mając już kilkadziesiąt tysięcy złotych, są w stanie wejść na rynek ze swoimi usługami. Sugerujemy ostrożność w pożyczaniu od takich „nieznanych” firm, ponieważ nigdy nie wiemy do końca jakie kwoty będziemy mieli do spłacenia, gdyż umowy bywają bardzo zawiłe i niejasne. Nie mamy też pewności co do ściągania ewentualnych należności w przypadku gdyby przytrafiły nam się problemy. W przeszłości zdarzało się, że firmy windykacyjne nadużywały swoich kompetencji do ściągania należności dla firm pożyczkowych (ot tak z lekkim przymrużeniem oka http://wiadomosci.onet.pl/lublin/windykatorzy-pobili-21-latka-w-jego-domu/17e3h ).

Unikaj pożyczek od osób prywatnych

Jeśli masz porównywalną ofertę przy pożyczce z banku czy firmy pożyczkowej lub od Kowalskiego który ogłosił się na forum pożyczkowym, lepiej skorzystaj z oferty banku lub firmy która udziela pożyczek. Bezpieczny kredyt przez internet to taki, który wiąże się z pewnymi formalnościami. Pożyczanie na zasadzie umowy dżentelmeńskiej może mieć takie same skutki przy oddawaniu, a zatem pożyczając 500 zł, możesz mieć do oddania 5000 zł (przykładowo). Nie są to sytuacje wyssane z palca, a realne historie, które miały miejsce w rzeczywistości. Istnieje wiele zorganizowanych grup przestępczych trudniących się lichwiarstwem. Czy sądzisz, że oni unikają internetu?

Skąd najlepiej pożyczać pieniądze przez internet?

Istnieje wiele miejsc w których możesz znaleźć oferty do znanych firm i banków. Są to instytucje, które są rozpoznawalne, znamy ich z reklam telewizyjnych czy internetowych. Czy ich oferty są korzystniejsze? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, natomiast na pewno są bezpieczne z punktu widzenia prawa. Jeśli mamy do czynienia z dużą firmą czy bankiem, to możemy założyć, że pożycza w niej wielu ludzi i jeśli ktokolwiek by na tym ucierpiał, prawdopodobnie byśmy o tym usłyszeli. To samo tyczy się afer i różnego rodzaju skandali z udziałem wielkich firm.

3 thoughts on “Bezpieczny kredyt przez internet, jak zaciągać?

  1. mikrus

    Jestem zainteresowany państwa oferta kredyt oddluzeniowy ale bez zastawu bo na chwile obecną nie mam nic na siebie chodź o kwotę 30 000zl jestem żołnierzem na spłatę chwilowej i komornika

  2. edzia

    Witam mam na imie Edyta i znalazlam sie w trudnej sutuacji potrzebuje pozyczki na kwote 25000 w tej chwili posiadam gospodarstwo o wielkosci 15 hektarow i ja dodatkowo pracuje maz tez ma dochody. Chcialabym splacic wszystkie swoje dlugi ktore ciagna sie za mna placic tylko jedna rate i mysle ze okolo 700 miesiecznie dam rade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.