Opinie o iGótowka w BNP Paribas

bnp-paribasPodobno pewna amerykańska firma wytworzyła w nas taki trend, że wszystko co z „i” na początku, kojarzy się bardzo trendy i z pewnością jest na poziomie. Inni mówią, że owa firma nie ma z tym nic wspólnego, a „i” nie oznacza nic innego jak nawiązanie do internetu.

Ciężko stwierdzić jakim tokiem myślenia szedł Bank BNP Paribas przy tworzeniu oferty pożyczki jaką jest iGotówka, jednak poza samą nazwą, bardziej interesują nas korzyści jakie wspomniana oferta proponuje. A zatem inwigilację czas zacząć.

iGotówka przegląd pożyczki

Na pierwszy rzut oka na stronie internetowej znajdziemy suwaki, które pokazują, że możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy od 1000 zł do 120 000 zł, a zatem sumy dość pokaźne. Powiedzmy sobie szczerze, za 120 000 zł, można kupić małe mieszkanie (kawalerkę) w niejednym mieście.

Jeśli chodzi o okres kredytowania, ten wynosi od 6 miesięcy do 84 miesięcy, czyli 7 lat.

Dodatkowo poniżej suwaków znajduje się przycisk który umożliwia włączenie lub wyłączenie ubezpieczenia lub założenia konta bankowego w BNP Paribas. Przy niektórych opcjach (wysokie stawki) ubezpieczenie będzie obowiązkowe.

iGotówka symulacja kredytów

A zatem zacznijmy od małego kredytu, powiedzmy 1000 zł na zakup telefonu. Jakie bank zaproponuje nam warunki.

1000 zł – raty w wysokości 180 zł przez 6 miesięcy, a zatem oferta wydaje się bardzo korzystna, gdyż nadpłacamy bankowi jedynie 80 zł (koszt naszego kredytu). Dodatkowo będziemy musieli zapłacić 30 zł prowizji za udzielenie kredytu.

Zobaczmy teraz nieco wyższy wydatek, powiedzmy 5000 zł na zakup komputera. Weźmy taki kredyt na rok.

5000 zł – raty w wysokości 468 zł przez 12 miesięcy, a więc koszt naszego kredytu to 616 zł + prowizja i wcale nie jest to duża kwota. Prowizja w wysokości 150 zł.

A teraz zastanówmy się nad samochodem, za powiedzmy 30 000 zł, nie musi być to nowe auto z salonu. Co powiecie na 3 lata kredytu?

30 000 zł – raty w wysokości 1062 zł przez 36 miesięcy, prowizja 1197 zł, a zatem koszt naszego kredytu to 9429 zł. Tutaj już różnie to bywa z subiektywnymi opiniami, kredyt jest nieco wyższy, gdyż dochodzi koszt ubezpieczenia.

I na koniec weźmy nieco większy kredyt w wysokości 120 000 zł na 84 miesiące.

120 000 zł – raty w wysokości 2 286 zł przez 84 miesiące, prowizja 4 788 zł, a więc koszt kredytu to 76 812 zł. Komentarz zostawiamy Wam.

Opinie o iGotówka

A zatem jakie są Wasze opinie o iGotówka? Czy jest to waszym zdaniem korzystne rozwiązanie czy raczej warto go unikać? My sądzimy, że jeśli chodzi o niskie kwoty do 5000 zł i na stosunkowo krótki okres czasu, wtedy iGotówka jest jak najbardziej korzystna, natomiast przy wyższych kredytach warto się zastanowić, czy aby nie lepszym rozwiązaniem będzie kredyt firmowy (w przypadku biznesu) lub kredyt hipoteczny (jeśli celem jest mieszkanie).

 

Tagged on: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.