Opinie o kredytach Banku Pocztowego

Kiedy powstał Bank Pocztowy, dla niejednego był lekkim zaskoczeniem, ponieważ mówimy tu w końcu o instytucji, która wyłoniła się z całkiem innej branży, a mianowicie z usług pocztowych. Początkowo oferta Banku Pocztowego była nastawiona na grupę docelową ludzi w średnim wieku, mieszkających w małych miejscowościach, dysponujących średnią zasobnością portfela – tak przynajmniej można było zauważyć po reklamach, które prezentowały mężczyznę suszącego pieniądze, nieopatrznie wrzucone do prania. W reklamie sąsiad radził mu aby ten wybrał się na pocztę i założył konto w Banku Pocztowym.

Inna reklama z kolei pokazuje, że Bank Pocztowy dociera nawet tam, gdzie diabeł mówi dobranoc, co znaczy nic innego jak małe okolice, a nawet wioski, które nie są zbyt zurbanizowane. Teraz i te mają szansę na trzymanie pieniędzy w banku i aktywne korzystanie z produktów bankowych.

Obecnie Bank Pocztowy zdaje się nieco zmieniać grupę docelową lub poszerzać swoje horyzonty, gdyż na ich oficjalnej stronie internetowej  pocztowy.pl możemy znaleźć bardziej nowoczesny design, a także fotografie ukazujące młodych ludzi.

Naszym zadaniem jest jednak głębsze przyjrzenie się ofercie kredytu gotówkowego dostępnego w Banku Pocztowym. Zobaczmy na ile korzystna jest ta oferta.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym

Na pierwszy rzut oka oferta ta nie jest zbyt atrakcyjna. Prowizja za udzielenie kredytu 3%, oprocentowanie praktycznie od 10% (9,99%), gdzie inne banki dają darmową prowizję i oprocentowanie już od 6%.
Wysokość kredytu do 150 000 zł, co jest porównywalne z innymi ofertami kredytów gotówkowych w innych bankach. Długi okres spłaty, do 150 miesięcy, czyli aż 12 lat.
Dodatkowo bank oferuje tanie ubezpieczenie NNW za 28 zł miesięcznie (jest to cena promocyjna).

Czy taka oferta kredytu gotówkowego jest atrakcyjna? Musicie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie, naszym zdaniem nie jest to ani zbyt „szokująca” i niesamowita oferta, która powalałaby na kolana, ani nie jest też skrajnie niekorzystna, aby pisać, że nie warto ją zaciągać. Każdy samodzielnie porówna ofertę Banku Pocztowego z innymi ofertami i będzie miał pewność czy jest to oferta dla niego czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.